Izabela Sobocińska

SPECJALISTKA PODOLOGII I KOSMETOLOGII
Od roku 1997 czynnie wykonuję zabiegi kosmetologiczne twarzy i ciała oraz zabiegi z użyciem zaawansowanych urządzeń. Wiele lat pracowałam jako pedicurzysta, masażysta, wizażysta, stylista paznokci różnymi metodami, stylista rzęs, stylista makijażu permanentnego. Przez te lata nieustannie uczestniczyłam i uczestniczę w szkoleniach podnosząc swoje kwalifikacje.

W roku 2013, podejmując pracę w prestiżowym centrum medycznym w Płocku, coraz częściej miałam do czynienia z problemami w obrębie stopy. To skłoniło mnie do poszukiwania skutecznego sposobu rozwiązywania takich dolegliwości.

Wtedy odkryłam dziedzinę, jaką jest PODOLOGIA. Bardzo intensywnie podnosiłam swoje kwalifikacje na szkoleniach indywidualnych z metod leczenia wrastających paznokci, wkręcających paznokci, paznokci pourazowych, leczenia ran przewlekłych, pobierania materiału do badań mikologicznych i bakteriologicznych.

Brałam udział w pierwszych w Polsce Konferencjach Podologicznych, dzięki czemu mogłam wymieniać się spostrzeżeniami dotyczącymi stosowanych terapii z podologami z całego kraju, wciąż doskonaląc swoje umiejętności.

W 2014 roku uczestniczyłam w szkoleniu z leczenia wrastających paznokci metodą Kostka Arkady u samego twórcy tego sposobu leczenia, Adriana Arkady, co dało początek moim dalszym poszukiwaniom i szkoleniom z innych metod.

Duży wpływ na moją pracę miało również szkolenie z opatrywania ran przewlekłych u chirurga dr Marcina Malka w Klinice Leczenia Ran w Warszawie.

Ważnym wydarzeniem poszerzającym moje możliwości terapeutyczne było również szkolenie z aplikacji klamry tytanowej, które prowadził chirurg z Rosji dr Rodion Erovenkow. Ze szkolenia tego wyniosłam nie tylko umiejętności techniczne ,ale również kolejne doświadczenie odnośnie opatrywania ran w obrębie paznokci.

Izabela Sobocińska 1

Dzięki pracy w Centrum Medycznym, na bieżąco omawiałam problemy  moich pacjentów z cenionym dermatologiem i chirurgami. Zyskałam  zaufanie w gronie medycznym i w 2017 uczestniczyłam wspólnie z chirurgiem dr Witoldem Pasztą w szkoleniu z plastyki wałów okołopaznokciowych tworząc tym samym pierwszy w Płocku zespół chirurg-podolog. Współpraca z doktorem Pasztą była i jest owocna,  rozwijająca oraz niezwykle przyjemna, dzięki nietuzinkowemu usposobieniu tego doskonałego lekarza.

Jako zespół wykonaliśmy już około 60 zabiegów plastyki wałów zakończonych sukcesem terapeutycznym w zakresie leczenia i zapobiegania wrastaniu paznokcia.

Przez tych pięć intensywnych lat najważniejszą rzeczą był dla mnie uśmiech wyleczonego pacjenta. I to właśnie pobudza mnie do dalszego działania i rozwoju w dziedzinie podologii i kosmetologii.

Izabela Sobocińska